MENU

Aktualności

Działająca od ponad 20 lat spółka Arka zamierza ugruntować swoją pozycję na rynku systemów wodno-cieplnych. Firma z Sianowa przygotowuje się do poszerzenia oferty o nowoczesne układy pompowe i rozdzielacze. Wdrożenie nowych produktów ułatwić ma budowa hali produkcyjno-magazynowej oraz zakup specjalistycznego sprzętu, na które przedsiębiorstwo pozyskało unijne fundusze RPO WZ 2014-2020. Dofinansowanie UE gwarantuje umowa, którą w poniedziałek, 27 września 2021 roku podpisał wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj oraz jeden ze współwłaścicieli spółki Jakub Gronek.

Automatyzacja, robotyzacja i cyfryzacja to przyszłość gospodarki. Czy będą środki unijne z RPO na wsparcie i rozwój Przemysłu 4.0 na Warmii i Mazurach? O tym rozmawiamy z marszałkiem województwa Gustawem Markiem Brzezinem.

Przedsiębiorcy! Trwa nabór na Targi Enlit Europe we Włoszech

Nabór przedsiębiorstw na wspólne stoisko pod marką Wielkopolska Dolina Energii na Targi Enlit Europe, Mediolan, Włochy, 30.11.2021 r. – 02.12.2021 r.

Rozmowa z Beatą Rapą, dyrektorem Regionu Podkarpackiego Banku Gospodarstwa Krajowego, o strategii BGK i działaniach tego banku podejmowanych na rzecz firm i instytucji działających na Podkarpaciu.

Do InSilesia – Investment SFR Competition wpłynęło aż 100 zgłoszeń. Konkurs dla startupów jest wspólną inicjatywą Śląskiego Funduszu Rozwoju i słynnego akceleratora z Doliny Krzemowej – Plug and Play. Finał rywalizacji odbędzie się 7 października na Stadionie Śląskim – w drugim dniu Europejskiego Forum Przyszłości. W puli nagród czeka aż 150 tys. zł.

Ostatnim punktem, odbywającego się na kampusie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, trzydniowego Forum Inteligentnych Specjalizacji, była prezentacja Europejskiego Instytutu Edukacji ENGRAM z Krakowa „Ucz się inteligentnie – programy efektywnej nauki kluczowych umiejętności XXI wieku”.

Podczas ostatniego dnia (26.09) Forum Inteligentnych Specjalizacji, była okazja do posłuchania wykładu o ubóstwie kompetencji cyfrowych. Opowiadał o nim Krzysztof Głomb, prezes zarządu stowarzyszenia „Miasta w Internecie”. Wykład „Kompetencje 4.0 dla kadr cyfrowej gospodarki 3 dekady XXI wieku: wyzwania, realia i nadzieje” miał miejsce na terenie kampusu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie.

W Tarnowie trwa Forum Inteligentnych Specjalizacji. Dzisiejszy dzień przebiegał pod znakiem sztucznej inteligencji, promieniowania Solaris, a także robotyki. Pierwsze spotkanie zaplanowano o godz. 16.

Mobilny robot, hybrydowa gra czy inteligentne urządzenie zabijające szkodliwe mikroorganizmy. W Wielkopolsce nie brakuje firm, które wprowadzają na rynek innowacyjne produkty. Pomysłowych i odważnych przedsiębiorców nagradza Marszałek Województwa Wielkopolskiego w konkursie „i-Wielkopolska. Innowacyjni dla Wielkopolski”.

O tym, jak zaawansowane technologicznie są roboty humanoidalne i czy niedługo ich umiejętności będzie można porównywać do tych człowieka, opowie Petros Psyllos. Wykład młodego innowatora, programisty i elektronika to jedna z propozycji podczas Forum Inteligentnych Specjalizacji, które odbędzie się od 24 do 26 września w Tarnowie.

Następna strona