MENU

Aktualności

Wydział Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta Tarnowa realizuje w ramach współfinansowanego z RPO WM projektu „Business Boost for Małopolska 2” trzydniowe wydarzenie, pn.: „Forum Inteligentnych Specjalizacji”, które odbędzie się w dniach 24-26 września 2021 r.

Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. we współpracy z Samorządem Województwa Kujawsko-Pomorskiego i z Centrum Inteligentnego Rozwoju, zaprasza na Regionalne Forum Innowacji w ramach Forum Inteligentnego Rozwoju - wydarzenia poświęconego upowszechnianiu nowatorskich badań naukowych i innowacyjnych technologii, które mają szansę na sukces rynkowy i polepszenie standardu i bezpieczeństwa naszego życia już teraz lub w ciągu najbliższych lat.

Prowadzisz firmę, która tworzy innowacyjne produkty lub usługi? Mamy dla Ciebie usługę „szytą na miarę”, która pokaże Ci, jak chronić własność intelektualną Twojej firmy oraz w jaki sposób czerpać z tej ochrony korzyści, podnosząc konkurencyjność i wartość Twojego przedsiębiorstwa.

Na Podkarpaciu trwa maratonu konsultacji Regionalnej Strategii Innowacji. Mieleckie spotkanie konsultacyjne odbyło się w inkubatorze IN-TECH1 Agencji Rozwoju Regionalnego MARR w Mielcu. Samorząd Województwa reprezentował marszałek Władysław Ortyl. Poniedziałkowa konferencja poświęcona była najbardziej znanej inteligentnej specjalizacji województwa czyli „Lotnictwu i Kosmonautyce”. Uczestniczył w niej również prezydent Mielca Jacek Wiśniewski oraz prezes ARR MARR Antoni Górski. Spotkanie rozpoczął marszałek Władysław Ortyl, który przedstawił zarys głównych założeń strategii.

W czasie konferencji "Zdrowe życie" ludzie związani z naszym regionem, specjaliści, przedsiębiorcy i samorządowcy, a także goście, rozmawiali o nowej inteligentnej specjalizacji na Warmii i Mazurach, jaką może być zdrowe życie. Grupa WM, wydawca "Gazety Olsztyńskiej" inspiruje i od początku wspiera pomysł rozwoju takiej specjalizacji jako szansy dla mieszkańców, biznesu i turystyki medycznej w naszej części Polski. Tu przedstawiamy redakcyjny skrót tego, czego mogliśmy się dowiedzieć na konferencji.

Za kilka dni Karpacz stanie się nie tylko polityczno-gospodarczym centrum Polski, ale również sercem polskiego przemysłu rakietowego. No może niezupełnie - raczej centrum nadawania orbitalnej prędkości firmom z sektora MSP

Zbliża się kolejna edycja konkursu o Nagrodę Pomorską „Gryf Gospodarczy 2021”. Jest to jedna z najbardziej cenionych regionalnych nagród, przyznawana wspólnie przez organizacje samorządu gospodarczego i marszałka województwa pomorskiego. Zgłoszeń można dokonywać do 15 września.  

Jest najważniejszym dokumentem wpływającym na zarządzanie miastem. Za tydzień (26.08) odbędą się pierwsze z cyklu konsultacji społecznych dotyczących przygotowywanej strategii Olsztyn 2030+.

23 lipca w sali koncertowej w Filharmonii Śląskiej w Katowicach odbyła się konferencja poświęcona konkursowi dla startupów. To jedyna taka w Europie sala koncertowa wyposażona w nowoczesny ekran mgłowy przeznaczony do wyświetlania hologramów w Filharmonii Śląskiej w Katowicach, jest drugim, obok Stadionu Śląskiego, miejscem związanym z Europejskim Forum Przyszłości.

Do Lubuskiego wkrótce przypłyną unijne fundusze w ramach nowej perspektywy na lata 2021-2027. To szansa na dźwignięcie innowacyjnych biznesów. Firmy i instytucje zawiązują się w partnerstwa, szykują do ważnego konkursu.

Następna strona