MENU

Aktualności

W najbliższy czwartek (20 października) w Lublinie odbędzie się Szczyt Cyfrowy IGF Polska 2022. Wydarzenie będzie okazją do dyskusji na temat aktualnych kwestii związanych z funkcjonowaniem Internetu oraz przyszłości przestrzeni cyfrowej. Łącznie przygotowano ponad 20 sesji i warsztatów.

Chętnie współpracujemy z regionami z wielu zakątków Europy i dzielimy się naszymi doświadczeniami oraz dobrymi praktykami - mówił marszałek Władysław Ortyl podczas spotkania z Ambasadorem Republiki Serbii Nebojšem Košuticem oraz przedstawicielami serbskiego regionu Wojwodina w Rzeszowie.

Legendy Polskiego Gamedevu – Modrzejewski, Miąsik, Chojnowski, Rokicki i Pazdur – na jednej scenie ocenią kondycję gamingu w Polsce i podsumują ostatnie lata działalności firm z tego sektora. Na uczestników czeka także szereg merytorycznych prelekcji, m.in. o prowadzeniu własnego studia gier, pozyskiwaniu kapitału na tworzenie produkcji, marketingu i obecnych trendach branży gier.

W Rzeszowie wystartowała druga edycja CSF22 czyli festiwalu innowacyjnych pomysłów na biznes. Podczas Demo Day startupy zaprezentują się inwestorom i powalczą o ich zainteresowanie oraz nagrody finansowe. Carpathian Startup Fest to także dwa dni debat, prelekcji, konferencji, spotkań oraz biznesowych rozmów o gospodarce i szeroko rozumianych innowacjach.

Wykład pod tytułem "Nowa Inteligentna Specjalizacja Regionu? Zielona Automatyzacja i Cyfryzacja oraz Nowe Technologie" podczas V Konferencji AiR prowadziła Marta Piskorz z Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Rusza ostatni konkurs „Szybka ścieżka – Innowacje cyfrowe” w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2021, organizowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Do podziału będzie 645 mln zł, w tym większość – 430 mln zł – dla MŚP.

Startuje III edycja konkursu gospodarczego „Twój biznes pod banderą sukcesu”. Na innowacyjne firmy z województwa zachodniopomorskiego czekają rekordowo wysokie nagrody, prestiż i wsparcie biznesowego rozwoju.

Nowa rzeczywistość społeczno-gospodarcza była tematem drugiej części rozmów w ramach Kongresu Gospodarczego Lubuskie 2022. Dyskutowano m.in. o sytuacji przedsiębiorców w regionie.

W czwartek ruszył podkarpacki festiwal startupów. Na dwa dni (13–14 bm.) Rzeszów stał się polską stolicą startupów i kopalnią innowacyjnych pomysłów. W konkursie startupów 24 projekty walczą o nagrody o łącznej puli ponad 100 tys. zł.

W czwartek wmurowany został kamień węgielny pod budynkiem Starej Papierni Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (UAP) przy ul. Szyperskiej. Na rozbudowę obiektów dawnej fabryki papieru Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał uczelni blisko 23 mln zł ze środków unijnych.

Następna strona