MENU

Aktualności

Za pośrednictwem portalu e-budownictwo od 1 lipca będzie można złożyć wniosek o pozwolenie na budowę wraz z załączonym projektem zagospodarowania działki - poinformował w poniedziałek wicepremier Jarosław Gowin.

Zapraszamy na konferencję "Przyszłość koncepcji inteligentnych specjalizacji. Zdobyte doświadczenia oraz dalsze działania", którą otworzy wiceminister rozwoju, pracy i technologii Robert Tomanek.

Stan prac nad Umową Partnerstwa i programami unijnymi, a także wyniki negocjacji kontraktów programowych województw – to tematy spotkania poświęconego polityce spójności. Odbyło się ono w ramach trzeciego posiedzenia Konwentu Marszałków Województw RP – 24 czerwca w Augustowie.

Polska plasuje się na 4 miejscu w Unii Europejskiej pod względem zgłoszonych wzorów przemysłowych, zaraz za Niemcami, Włochami i Francją - poinformowało w środę Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. Trwają prace nad ustawą lepiej dostosowującą ochronę wzorów do nowych technologii - dodano.

Rząd zatwierdził podział Funduszy Europejskich przeznaczonych na międzynarodowe programy Interreg 2021-2027 w ramach "Europejskiej Współpracy Terytorialnej". Łączna pula dla Polski na programy Interreg 2021-2027 (transgraniczne i transnarodowe) wynosi 567,5 mln euro.

Po co nam zagraniczne startupy? Rozmowa z dyrektorem Departamentu Rozwoju Startupów PARP, Marcinem Seniukiem.

Jakie zagraniczne startupy PARP stara się przyciągać do naszego kraju? Czy takie działania nie stanowią zagrożenia dla rodzimych innowacyjnych przedsiębiorstw? Na pytania o program Poland Prize odpowiada dla MS Marcin Seniuk, dyrektor Departamentu ds. Rozwoju Startupów PARP.

Sejmik Województwa Lubelskiego uchwałą nr XXIV/407/2021 z dnia 29 marca br. przyjął Regionalną Strategię Innowacji Województwa Lubelskiego do 2030 roku.

 

Uwaga właściciele małych i średnich przedsiębiorstw! Jeszcze do 18 czerwca 2021 r. możecie zgłosić swoją firmę do projektu Małopolska Innovation Rocket. Do udziału w konkursie zapraszamy małe i średnie firmy z Małopolski, które planują ekspansję zagraniczną, a które działają w obszarze innowacji i wpisują się w inteligentne specjalizacje regionu!

Na łamach magazynu „VIP Biznes&Styl” trwa promocja inteligentnych specjalizacji województwa podkarpackiego. Już wkrótce osobny cykl poświęcony zostanie motoryzacji i firmom, które są gospodarczymi ambasadorami regionu. Przedsiębiorstwa, które chciałyby zaprezentować swoją markę, Województwo Podkarpackie zaprasza do udziału w projekcie. 

Na liście krajowych inteligentnych specjalizacji (KIS) na 2021 r. znajduje się trzynaście dziedzin uznanych za priorytetowe dla rozwoju konkurencyjności polskiej gospodarki opartego na innowacjach. Obszary zostały zidentyfikowane przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii przy ścisłej współpracy z PARP, przedstawicielami firm, naukowcami oraz ekspertami branżowymi.

Następna strona