MENU

Aktualności

W czwartek ruszył podkarpacki festiwal startupów. Na dwa dni (13–14 bm.) Rzeszów stał się polską stolicą startupów i kopalnią innowacyjnych pomysłów. W konkursie startupów 24 projekty walczą o nagrody o łącznej puli ponad 100 tys. zł.

W czwartek wmurowany został kamień węgielny pod budynkiem Starej Papierni Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (UAP) przy ul. Szyperskiej. Na rozbudowę obiektów dawnej fabryki papieru Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał uczelni blisko 23 mln zł ze środków unijnych.

Co łączy ekologię i branżę kosmiczną? Zobacz wynalazki i innowacje. 18 października 2022 roku we Wrocławiu będzie okazja wziąć udział w konferencji i zobaczyć wystawę Made in Wroclaw. „Urania” objęła wydarzenie patronatem.

Co da Warmii i Mazurom nowa inteligentna specjalizacja regionu? Między innymi o tym dyskutują przedsiębiorcy, naukowcy i przedstawiciele instytucji zajmujących się rozwojem przedsiębiorczości. W Olsztynie trwa Konferencja Automatyzacji i Robotyzacji Przemysłu.

Na temat morskiej energetyki wiatrowej dyskutowano podczas "Konferencji MEW - środowisko, edukacja, biznes i praca" w środę (6 października). Wydarzenie zorganizował Wydział Mechaniczny Politechniki Morskiej w Szczecinie. 

Niniejszy raport stanowi podsumowanie spotkania Grupy Roboczej ds. Inteligentnych Specjalizacji Dolnego Śląska, które odbyło się w dniu 21 września 2022. Celem spotkania była ocena, jakie są największe potencjały oraz potrzeby branż, które należą do Horyzontalnych Inteligentnych Specjalizacji Dolnego Śląska, a także określenie, jakie czynniki zewnętrzne w największym stopniu na nie wpływają. Wnioski z tej dyskusji staną się następnie podstawą do generowania nowych inicjatyw podczas kolejnych spotkań Grupy Roboczej ds. Inteligentnych Specjalizacji.

Zapraszamy wielkopolskich przedsiębiorców do udziału w Konkursie o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego "i - Wielkopolska - Innowacyjni dla Wielkopolski" edycja 2022.

Przedstawiciele Królestwa Arabii Saudyjskiej przyjechali na Podkarpacie, aby spotkać się z parlamentarzystami, przedstawicielami przedsiębiorców oraz regionalnymi władzami. W spotkaniu uczestniczy także Ambasador Królestwa Arabii Saudyjskiej Saad Saleh Alsaleh. Podczas dwudniowej wizyty goście odwiedzą Rzeszów, Krosno i Bóbrkę.

Województwo opolskie i argentyńska Ziemia Ognista poznają się, wymieniają dobrymi praktykami i doświadczeniami w zakresie innowacji oraz specjalizacji inteligentnych. Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki zapoznaje południowoamerykańskich gości z instytucjami otoczenia biznesu, uczelniami i przedsiębiorcami.

Za kilkanaście dni klucze do biur odbiorą właściciele firm, którzy wejdą do inkubatora Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego. Jeśli będą stawiać na innowacyjność, rozwijać się, zatrudniać nowe osoby, rozszerzać rynki, mogą liczyć na przyjazny parasol inkubatora.

Następna strona