MENU

Aktualności

Na temat morskiej energetyki wiatrowej dyskutowano podczas "Konferencji MEW - środowisko, edukacja, biznes i praca" w środę (6 października). Wydarzenie zorganizował Wydział Mechaniczny Politechniki Morskiej w Szczecinie. 

Niniejszy raport stanowi podsumowanie spotkania Grupy Roboczej ds. Inteligentnych Specjalizacji Dolnego Śląska, które odbyło się w dniu 21 września 2022. Celem spotkania była ocena, jakie są największe potencjały oraz potrzeby branż, które należą do Horyzontalnych Inteligentnych Specjalizacji Dolnego Śląska, a także określenie, jakie czynniki zewnętrzne w największym stopniu na nie wpływają. Wnioski z tej dyskusji staną się następnie podstawą do generowania nowych inicjatyw podczas kolejnych spotkań Grupy Roboczej ds. Inteligentnych Specjalizacji.

Zapraszamy wielkopolskich przedsiębiorców do udziału w Konkursie o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego "i - Wielkopolska - Innowacyjni dla Wielkopolski" edycja 2022.

Przedstawiciele Królestwa Arabii Saudyjskiej przyjechali na Podkarpacie, aby spotkać się z parlamentarzystami, przedstawicielami przedsiębiorców oraz regionalnymi władzami. W spotkaniu uczestniczy także Ambasador Królestwa Arabii Saudyjskiej Saad Saleh Alsaleh. Podczas dwudniowej wizyty goście odwiedzą Rzeszów, Krosno i Bóbrkę.

Województwo opolskie i argentyńska Ziemia Ognista poznają się, wymieniają dobrymi praktykami i doświadczeniami w zakresie innowacji oraz specjalizacji inteligentnych. Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki zapoznaje południowoamerykańskich gości z instytucjami otoczenia biznesu, uczelniami i przedsiębiorcami.

Za kilkanaście dni klucze do biur odbiorą właściciele firm, którzy wejdą do inkubatora Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego. Jeśli będą stawiać na innowacyjność, rozwijać się, zatrudniać nowe osoby, rozszerzać rynki, mogą liczyć na przyjazny parasol inkubatora.

Zapraszamy na sentymentalną wycieczkę do poprzednich edycji Kongresu Przyszłości.

Rozmowa z Władysławem Ortylem, marszałkiem województwa podkarpackiego.

O formach wsparcia, jakie Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego udziela podkarpackiemu biznesowi, mówi jej prezes Mariusz Bednarz.

W piątek 30 września w Tarnowie rozpoczyna się Festiwal Nauki i Techniki, czyli trzydniowe wydarzenie w ramach którego zaplanowano wiele interesujących pokazów, warsztatów oraz koncertów.

Następna strona