MENU
Jesteś tutaj: Aktualności / 100 tys. zł nagród na Carpathian Startup Fest. Do zamknięcia naboru został miesiąc!

100 tys. zł nagród na Carpathian Startup Fest. Do zamknięcia naboru został miesiąc!

Już tylko miesiąc pozostał na zgłoszenie się do festiwalu startupów Carpathian Startup Fest 2022. Nabór kończy się 12 sierpnia, a w październiku osoby z pomysłami na biznes i inwestorzy spotkają się w Rzeszowie na startupowej scenie. Wśród nich także startupy z Ukrainy. Gospodarzem jest Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. wraz z Podkarpackim Parkiem Naukowo-Technologicznym Aeropolis. W drugiej edycji #CSF22 łączna pula nagród wynosi aż 100 tys. zł, a dodatkowym atutem będzie zaproszenie do udziału w programie InCredibles zainicjowanego przez Sebastiana Kulczyka.

Carpathian Startup Fest to szansa dla osób z pomysłem na ciekawy produkt czy usługę i startupów na zdobycie finansowania na swój biznes. Drugą edycję#CSF22 organizatorzy planują na 13-14 października 2022 r. Zgłosić może się każdy, a najlepsi będą mieć okazję do prezentacji także na scenie! Nabór trwa jeszcze miesiąc i zamknięty zostanie 12 sierpnia 2022 r.

– Cieszy nas duże zainteresowanie festiwalem zarówno startupów, jak i inwestorów. Na tegoroczną edycję zarejestrowało się już ponad 100 biznesów, a kolejne pomysły ciągle wpływają. Zaproszenie również kierujemy do ukraińskich startupów. Mamy już od nich pierwsze zgłoszenia i liczymy na kolejne. Carpathian Startup Fest to międzynarodowe wydarzenie i naturalne miejsce do prezentacji biznesu z makroregionu karpackiego – mówi Krystian Kapinos, wiceprezes RARR S.A. – Czekamy na krótko funkcjonujące na rynku startupy, na dążące do wzrostu scaleupy oraz na projekty będące nawet w fazie pomysłu. Udział w #CSF22 to niepowtarzalna okazja do zaprezentowania swojego pomysłu lub biznesu przed inwestorami i funduszami inwestycyjnymi. Podczas dwudniowego festiwalu będzie wiele okazji, aby skonsultować swoje pomysły z ekspertami, którzy na co dzień pracują ze startupami. Wydarzenie stwarza także wiele możliwości poznania ciekawych ludzi i zdobycia cennych kontaktów biznesowych. Dodatkowo można wygrać nagrodę pieniężną. W puli nagród zgromadziliśmy w tym roku aż 100 tys. zł – podkreśla prezes Kapinos.

Podczas wydarzenia wystąpią znakomici prelegenci m.in.: Stefan Batory, współzałożyciel i prezes Booksy oraz Michał Sadowski, założyciel i prezes zarządu Brand24. Startupy do przedstawienia pomysłów na scenie podczas #CSF22 przygotuje Piotr Bucki, znany ekspert z zakresu przygotowywania do prezentacji inwestorskich. CAMP w Inkubatorze Aeropolis odbędzie się 24-25 września. Zaproszone zostaną na niego startupy wybrane spośród zgłoszeń nadesłanych do 12 sierpnia.

Do udziału w #CSF22mogą się zgłaszać pomysłodawcy w trzech kategoriach:

Kategoria I – Najlepszy pomysł biznesowy – projekty osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej w przedmiocie zgłoszenia – Idea Challange;

Kategoria II – Najlepszy Startup – projekty zgłaszane przez przedsiębiorstwa, będące w fazie inkubacji, tworzenia minimalnej wersji produktu (MVP) lub pierwszej sprzedaży produktu czy usługi, których przychody w ostatnim roku obrotowym nie przekroczyły kwoty 200tys. zł;

Kategoria III – Najlepszy Scaleup – projekty zgłaszane przez przedsiębiorstwa prowadzące sprzedaż produktów i usług, których przychody w ostatnim roku obrotowym przekroczyły kwotę 200tys. zł.

Nagrody zostaną przyznane w tych trzech kategoriach, a także w czwartej – Inteligentne specjalizacje, w której wybrany zostanie najlepszy projekt w ramach każdej z czterech inteligentnych specjalizacji województwa podkarpackiego: lotnictwa i kosmonautyki, jakości życia, motoryzacji oraz informacji i telekomunikacji.

Najwyższe nagrody przeznaczano dla startupów: od 20 tys. zł za I miejsce, 15 tys. zł za II miejsce i 10 tys. za III miejsce. W przypadku pomysłów na biznes i scaleupów wysokość nagród za miejsca I-III wynosi odpowiednio: 7 tys. zł,  5 tys. zł i 3 tys. zł. W kategorii Inteligentne specjalizacje – każdy z czterech zwycięzców otrzyma po 5 tys. zł. Takiej samej wysokości jest również nagroda specjalna.

To nie wszystko. W tym roku swój udział w Carpathian Startup Fest ma również Sebastian Kulczyk, inicjator projektu InCredibles – wszechstronnego programu akceleracyjno-mentoringowego, wspierającego młode polskie firmy z obszaru nowych technologii. Do tego właśnie programu zostanie zaproszony jeden z finalistów festiwalu #CSF22. Przez kilka miesięcy będzie korzystał z bezpłatnego wsparcia udzielanego przez polskich i zagranicznych mentorów – uznanych inwestorów, doradców i specjalistów z zakresu m.in. zarządzania, sprzedaży i marketingu, komunikacji, finansowania strategii oraz HR. Dzielą się oni z uczestnikami programu wiedzą, doświadczeniem i kontaktami.

Warto dodać, że do InCredibles mają szansę trafić wyłącznie finaliści konkursów organizowanych w ramach wydarzenia. Jednym z nich będzie ktoś, kto zgłosi się na Carpathian Startup Fest.

Rejestracja potrwa do 12 sierpnia poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny pod linkiem: https://app.evenea.pl/event/csfformularz

Więcej informacji o wydarzeniu: https://carpathianfest.pl

Źródło: mamstartup.pl