MENU
Jesteś tutaj: Aktualności / Dotacje dla młodych biznesów z dużym potencjałem. Nawet 1 mln zł do zdobycia

Dotacje dla młodych biznesów z dużym potencjałem. Nawet 1 mln zł do zdobycia

Programy inkubacyjne, dofinansowanie w kwocie nawet 1 mln zł na wprowadzenie produktu lub usługi na rynek, inicjatywy akceleracyjne, dotacje na przygotowanie nowego projektu wzorniczego to tylko niektóre propozycje dostępne dla start-upów. Programy różnią się pod względem maksymalnej kwoty wsparcia, wymagań dotyczących wkładu własnego. Nie wszystkie oferują środki na start-up – niektóre pomagają pomysłodawcy w pracy nad finalnym modelem biznesowym. Wszystkie jednak skierowane są do młodych, perspektywicznych, technologicznych biznesów.

1 mln zł dla start-upów z Polski Wschodniej 

Cel programu: rozwój w makroregionie Polski Wschodniej działalności biznesowej przedsiębiorstw typu startup, gotowych do wejścia na rynek z produktem przygotowanym w ramach poddziałania 1.1.1 POPW Platformy startowe dla nowych pomysłów.

Dotacje na opracowanie nowego produktu

Cel programu Dostępność Plus: dofinansowanie opracowania nowego lub ulepszonego projektu wzorniczego, którego efektem będzie wdrożenie na rynek innowacji produktowej oraz dofinansowanie niezbędniej do jej wdrożenia inwestycji. Innowacja produktowa ma zaspokoić specyficzne potrzeby osób z ograniczeniami funkcjonalnymi (fizycznymi i poznawczymi).

Pieniądze dla start-upów na badania, czyli Bon na innowacje

Cel programu: sfinansowanie zakupu usług badawczo-rozwojowych od jednostek naukowych. Działanie nakierowane jest na zaspokojenie specyficznych potrzeb osób z ograniczeniami funkcjonalnymi (fizycznymi, poznawczymi).

Innowacyjne pomysły pod skrzydłami ekspertów, czyli Platformy Startowe

Cel programu: rozwinięcie pomysłu w innowacyjny produkt bądź usługę we współpracy z ekspertami.

Erasmus dla młodych przedsiębiorców

Cel programu: uczenie się od doświadczonych przedsiębiorców z innych państw.

O szczegółach każdego z programów można przeczytać tutaj.