MENU
Jesteś tutaj: Aktualności / We Wrocławiu powstanie nowoczesny inkubator przedsiębiorczości - triQube

We Wrocławiu powstanie nowoczesny inkubator przedsiębiorczości - triQube

- Dolny Śląsk to region nowoczesny i innowacyjny, dlatego zależy nam aby wspierać najprężniej rozwijające się branże, które będą stanowić o sile naszej gospodarki w nadchodzących latach. Branże energetyczna, informatyczna i elektroniczna, do których kierujemy tą inwestycję, to jednocześnie dolnośląskie inteligentne specjalizacje – czyli obszary, na których chcemy oprzeć nasz rozwój – wyjaśnia marszałek Cezary Przybylski.

W budynku, poza wielofunkcyjną przestrzenią, znajdą się laboratoria robotyki i automatyki, technologii druku 3D i fotogrametrii oraz technologii ICT.

Budynek powstanie przy alei Kasztanowej we Wrocławiu.

- Wśród przedsiębiorców, z myślą o których powstaje Inkubator triQube znajdują się firmy sektora MMŚP działające w branżach energetycznej, informatycznej oraz elektronicznej. W grupie odbiorców wsparcia są również studenci i absolwenci wrocławskich szkół wyższych, którzy będą rozpoczynać swoją działalność gospodarczą w inkubatorze – mówi Michał Rado, Prezes Zarządu Dolnośląskiej Agencji Współpracy

Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Źródło: radiowroclaw.pl

Fot. materiały prasowe UMWD