MENU
Jesteś tutaj: Aktualności / Kulczyk Investments dołącza do Carpathian Startup Fest 2022. Zgłoszenia przyjmowane są do 12 sierpnia

Kulczyk Investments dołącza do Carpathian Startup Fest 2022. Zgłoszenia przyjmowane są do 12 sierpnia

Jeszcze tylko do 12 sierpnia startupy, scaleupy oraz autorzy najlepszych pomysłów biznesowych mogą zgłaszać swój udział w festiwalu startupów Carpathian Startup Fest 2022, który 13-14 października odbędzie się w Rzeszowie lub okolicach Rzeszowa.

W finale przed funduszami oraz inwestorami zaprezentują się 22 najlepsze projekty, które zawalczą o nagrody pieniężne, których łączna pula wyniesie w tym roku 100 tys. zł. W grze jest również współpraca z Kulczyk Investments S.A. w ramach prestiżowego projektu InCredibles w 2017 roku stworzonego przez Sebastiana Kulczyka. Organizatorem wydarzenia jest Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. wraz z Podkarpackim Parkiem Naukowo-Technologicznym Aeropolis, a gospodarze mają nadzieję, że w ostatnich dniach naboru liczba uczestników jeszcze się podwoi. Na ponad 100 zgłoszonych dotychczas aplikacji, około 15 proc. biznesów pochodzi z Podkarpacia.

Pierwsza edycja Carpathian Startup Fest

Rok temu odbyła się pierwsza edycja Carpathian Startup Fest w trudnym, pandemicznym czasie, a mimo to wydarzenie zakończyło się dużym sukcesem. Zwycięski startup Maas Loop pochodzący z Rzeszowa, bardzo dobrze wykorzystał swoją szansę i właśnie jest w trakcie finalizacji międzynarodowych kontraktów.

– Dlatego nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że odbędzie się druga edycja #CSF22 – mówi Mariusz Bednarz, prezes RARR S.A. – Tym bardziej, że już od kilku lat planowaliśmy w Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego wydarzenie, które będzie łączyć młode przedsiębiorstwa, scaleupy, czy pomysły biznesowe z funduszami inwestycyjnymi i prywatnymi inwestorami.

Termin składania aplikacji

 12 sierpnia mija termin składania aplikacji na #CSF22, a ta jest bardzo prosta i łatwa do wysłania za pośrednictwem strony www.carpathianfest.pl. W połowie września ogłoszone zostaną 22 najlepsze projekty zakwalifikowane do finału – dodaje Krystian Kapinos, wiceprezes RARR S.A.

Do udziału w #CSF22 mogą się zgłaszać pomysłodawcy w trzech kategoriach: 

  • Kategoria I – Najlepszy pomysł biznesowy – projekty osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej w przedmiocie zgłoszenia – Idea Challange;
  • Kategoria II – Najlepszy Startup – projekty zgłaszane przez przedsiębiorstwa, będące w fazie inkubacji, tworzenia minimalnej wersji produktu (MVP) lub pierwszej sprzedaży produktu czy usługi, których przychody w ostatnim roku obrotowym nie przekroczyły kwoty 200 tys. zł;
  • Kategoria III – Najlepszy Scaleup – projekty zgłaszane przez przedsiębiorstwa prowadzące sprzedaż produktów i usług, których przychody w ostatnim roku obrotowym przekroczyły kwotę 200 tys. zł.

Nagrody zostaną przyznane w tych trzech kategoriach, a także w czwartej – Inteligentne Specjalizacje, w której wybrany zostanie najlepszy projekt w ramach każdej z czterech Inteligentnych Specjalizacji Województwa Podkarpackiego: lotnictwa i kosmonautyki, jakości życia, motoryzacji oraz informacji i telekomunikacji.

Najwyższe nagrody przeznaczano dla startupów: od 20 tys. zł za I miejsce, 15 tys. zł za II miejsce i 10 tys. za III miejsce. W przypadku pomysłów na biznes i scaleupów wysokość nagród za miejsca I-III wynosi odpowiednio: 7 tys. zł,  5 tys. zł i 3 tys. zł. W kategorii Inteligentne Specjalizacje – każdy z czterech zwycięzców otrzyma po 5 tys. zł. Takiej samej wysokości jest również nagroda specjalna.

Finał we wrześniu

Piotr Bucki przygotuje startupy do przedstawienia pomysłów na scenie podczas finału #CSF22. CAMP zaplanowany w Inkubatorze Aeropolis odbędzie się 24-25 września i wezmą w nim udział 22 najlepsze projekty.

Niewykluczone, że w tym gronie znajdą się też ukraińskie startupy. Organizatorzy wydarzenia nawiązali bowiem współpracę z West Ukrainian Business Club, organizacją ze Lwowa, która zrzesza ponad 100 ukraińskich przedsiębiorców, wśród których są również startupy.

Kulczyk Investments i Carpathian Startup Fest 2022

– W tym roku mamy też dodatkową, bardzo specjalną nagrodę, z której niezmiernie się cieszymy – przyznaje prezes Bednarz. – Rozpoczynamy współpracę z Kulczyk Investments S.A. i prestiżowym projektem InCredibles zainicjowanym w 2017 roku przez Sebastiana Kulczyka. To wszechstronny program akceleracyjno-mentoringowy wspierający młode polskie firmy z obszaru nowych technologii. Do tego właśnie programu zostanie zgłoszony jeden z finalistów #CSF22, który przez kilka miesięcy będzie bezpłatnie korzystać ze wsparcia udzielanego przez polskich i zagranicznych mentorów – uznanych inwestorów, doradców i specjalistów z zakresu m.in. zarządzania, sprzedaży i marketingu, komunikacji, finansów oraz HR.

Jarosław Sroka, członek zarządu Kulczyk Investments S.A., nie kryje dumy z udziału w Carpathian Startup Fest 2022, tym bardziej, że tej współpracy towarzyszy pełne partnerstwo oraz założenie win win (wygrany-wygrany).

– Naszym wspólnym mianownikiem jest dobro polskiego ekosystemu startupowego – mówi Jarosław Sroka. – To będzie też ogromnie wyczekiwany finalista naszego projektu – ostatnia spółka z „dziesiątki”, którą chcemy wyłonić w tym roku i zaprosić do wspólnej pracy przez kilka miesięcy. Mentoringu szytego na miarę. Współpracujemy już z ośrodkami z Gdańska, Łodzi, Wrocławia, Puław i Katowic. Po raz pierwszy przyłączy się do nas Rzeszów.

Jak zapewnia wiceprezes Kulczyk Investments S.A., każda z dziesięciu spółek, która bierze udział w projekcie otrzyma od 5 do 7 mentorów, gwarancję udziału w co najmniej 8 warsztatach grupowych oraz w niezliczonej ilości konferencji i seminariów dedykowanych młodej przedsiębiorczości.

– Zależy nam na budowaniu konkurencyjności polskiego ekosystemu i takie od początku było założenie Sebastiana Kulczyka – dodaje Jarosław Sroka. – Mamy też niespodziankę. Finalista naszej grupy zostanie zaproszony na studia, jakie w 2021 roku stworzyliśmy wspólnie ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie – MBA for Startups. Naszym celem jest wprowadzenie młodych firm w świat, który pozwoli im jeszcze lepiej rozwinąć skrzydła. Kojarząc ich z inwestorami, kontrahentami, potencjalnymi klientami i wspólnikami, wierzymy, że możemy wspólnie przyczynić się do tego, że polski ekosystem startupowy będzie wydawał jeszcze więcej Unicornu niż dzisiaj.

Dodatkowe wydarzenia

W ramach tegorocznej edycji Carpathian Startup Fest 2022 zaplanowano też wydarzenia towarzyszące:

  • Carpathian DeepTech – tematy związane z zastosowaniem sztucznej inteligencji;
  • Carpathian Stage – występy czołowych postaci polskiego środowiska startupowego;
  • Carpathian Matchmaking – spotkania z inwestorami i potencjalnymi partnerami;
  • Carpathian HR EXPO – targi pracy branży technologicznej;
  • Carpathian Startup EXPO – strefa wystawiennicza dla startupów.

Podczas dwóch dni festiwalowych wystąpią m.in.: Stefan Batory, współzałożyciel i prezes Booksy – polskiej aplikacji do umawiania wizyt u fryzjera, kosmetyczki, masażysty i wielu innych. Michał Sadowski, założyciel i prezes zarządu Brand24 – internetowego narzędzia do monitoringu treści w mediach. Jarosław Sroka, członek zarządu Kulczyk Investmens S.A. Katarzyna Cichopek – właścicielka marki Yacichopek.pl, która opowie o budowaniu marki osobistej oraz influencer marketingu. Tomasz Karwatka, przedsiębiorca. Szymona Janiak, autor książki „ Start-up venture capital” oraz Michał Kibil z DGTL Kibil Piecuch i Wspólnicy S.K.A, który objaśni prawne niuanse inwestowania w startupy.

Carpathian Startup Fest 2022 honorowy patronatem objął Prezydent RP Andrzej Duda, zaś partnerami zostali: Orlen Oil oraz Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A. Organizatorzy mogą też liczyć na wsparcie merytoryczne: Kieleckiego Parku Technologicznego, Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego oraz Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziesz na tej stronie.

Źródło: mamstartup.pl