MENU
Jesteś tutaj: Aktualności / Najnowocześniejszy stadion w regionie otwarty dla Lubuszan

Najnowocześniejszy stadion w regionie otwarty dla Lubuszan

Stadion lekkoatletyczny w Gorzowie Wlkp. to najnowocześniejszy taki obiekt w regionie. Już od środy 10 sierpnia mogą z niego korzystać sportowcy oraz miłośnicy rekreacji.

To najnowocześniejszy obiekt w regionie, dofinansowany m.in. z budżetu samorządu województwa lubuskiego. - Konsekwentnie wspieramy rozwój klubów sportowych i bazy sportowej w dużych miastach i małych miejscowościach - mówi wicemarszałek województwa lubuskiego Łukasz Porycki.

Stadion robi wrażenie. Prace zakończyły się już kilka tygodni temu. Od tego czasu sportowcy i mieszkańcy apelowali do miasta, by obiekt był dla nich dostępny. Oficjalne otwarcie nastąpi we wrześniu, jednak po tak wielu interwencjach, miasto zdecydowało się, już od środy 10 sierpnia, udostępnić stadion lekkoatletom i amatorom sportu.

Sportowcy amatorzy mogą korzystać ze stadionu w godz. 7.00-9.00 oraz 19.00-21.00, a w niedzielę w godz. 8.00-14.00. Pozostałe godziny są zarezerwowane dla lekkoatletów uprawiających sport zawodowo, którzy przygotowują się do mistrzostw i dla klubów sportowych. – Trenujący zawodowo potrzebują przestrzeni i spokoju, dlatego udostępniamy stadion w różnych godzinach różnym grupom, uwzględniając potrzeby skierowane do nas w interwencjach w tej sprawie – mówi Włodzimierz Rój z OSiR w Gorzowie Wlkp. – Czekaliśmy na ten obiekt bardzo długo. Nowy tartan i dużo miejsca na bieżni na pewno poprawą komfort treningów dla młodzieży szkolnej i klubowej – mówi Izabela Zaleska-Posmyk, trener AZS-AWF Gorzów Wlkp.

Samorząd województwa lubuskiego na modernizację stadionu lekkoatletycznego w Gorzowie Wlkp. przekazał w sumie 1 mln zł 700 tys. zł. Do inwestycji wartej 18 mln zł dorzuciło się także Ministerstwo Sportu. – To też jest nasza inteligentna specjalizacja – zdrowie i jakość życia. Bez aktywności, uprawiania i wsparcia sportu, także tego amatorskiego, nie byłoby możliwości realizacji takiej misji – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak. Ostatnio tę inwestycję wizytował także wicemarszałek Łukasz Porycki – Konsekwentnie wspieramy kluby sportowe, sport amatorski i zawodowy. Modernizujemy bazę sportową w dużych miastach, ale także tę w mniejszych miejscowościach, gdzie gmin na to nie stać – podkreślał Ł. Porycki.

Po przebudowie stadion zyskał kategorię III według klasyfikacji IAAF. Stanie się licencjonowanym kompleksem sportowym z areną lekkoatletyczną oraz infrastrukturą towarzyszącą. Jest nowy teren rozgrzewkowy, boks do rzutów oszczepem i pchnięcia kulą, bieżnia o długości 400 m. Dzięki temu stadion jest idealnym miejscem do uprawiania sportu i rekreacji. Samorządowa dotacja pozwoliła m.in.: przygotować dokumentację i plac budowy, zakupić sprzętu sportowy, a także wykonać trybuny. Nowoczesny stadion to możliwość organizowania mistrzostw Polski w pełnym programie, mityngów międzynarodowych oraz zawodów niższej rangi.

Źródło: lubuskie.pl

Fot: LCI