MENU
Jesteś tutaj: Aktualności / Krosno ma nowy inkubator przedsiębiorczości

Krosno ma nowy inkubator przedsiębiorczości

W Krośnie powstał nowoczesny budynek biurowo-produkcyjny. Jego przestrzeń zostanie wykorzystana do rozwijania innowacyjnych firm. Obiekt powstał dzięki dofinansowaniu, które miasto pozyskało z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Inkubator umożliwi powstawanie nowych firm i wpłynie na zwiększenie atrakcyjności gospodarczej Krosna i okolic, co może się przełożyć na rozwój całego Podkarpacia.

Realizacja projektu pozwoli na stworzenie lepszych warunków dla powstawania i rozwoju MŚP. Początkujący przedsiębiorcy będą mogli pracować nad swoimi innowacyjnymi pomysłami przede wszystkim w obszarze regionalnych inteligentnych specjalizacji, czyli lotnictwie, informatyce i telekomunikacji, motoryzacji oraz w sektorach wpływających na jakość życia.

Ponad 5 tysięcy metrów kwadratowych ogólnej powierzchni, w tym 30 pomieszczeń biurowych i 11 boksów produkcyjnych. Tak prezentuje się nowy obiekt, którego realizacja była możliwa dzięki wsparciu ze środków unijnych. Dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego wyniosło ponad 24 mln złotych. Całkowity koszt projektu to 34,8 mln złotych.

Z oferty inkubatora będzie mogło skorzystać około 11 firm inkubowanych. Tym przedsiębiorstwom udzielane będzie wsparcie doradcze oraz korzystać będą mogły z zasobów biurowych, bądź magazynowych i produkcyjnych inkubatora.

Źródło: www.propertynews.pl

Fot. kpu.krosno.pl.