MENU
Jesteś tutaj: Aktualności / Tarnów. Chemia stosowana nowym kierunkiem na tarnowskim PWSZ. W poczekalni położnictwo i kosmetologia

Tarnów. Chemia stosowana nowym kierunkiem na tarnowskim PWSZ. W poczekalni położnictwo i kosmetologia

Od nadchodzącego roku akademickiego 2021/22 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie będzie można kształcić się na kierunku chemia stosowaną. Uczelnia prowadzi już rekrutację na nowy kierunek. Być może jeszcze w tym roku oferta PWSZ wzbogaci się także o dwa inne kierunki.

Zapotrzebowanie na kadrę chemiczną w regionie tarnowskim będzie wysokie

Zdaniem władz uczelni chemia stosowano jest przyszłościowym kierunkiem i uruchomienie studiów inżynierskich pomoże w rozwoju zawodowym młodych ludzie z całego regionu tarnowskiego.

- Chemia jest jedną z siedmiu małopolskich „inteligentnych” specjalizacji wskazanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego jako kluczowe i o największym potencjale rozwoju. Ich lista powstała na podstawie szeroko zakrojonych konsultacji z przedstawicielami różnych instytucji i środowisk, w tym przedstawicielami sektora przedsiębiorstw. Można zatem sądzić, że zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę chemiczną będzie ciągle bardzo wysokie - podkreśla dr Agata Lada, Kierownik Katedry Chemii WMP PWSZ w Tarnowie.

Tarnowska PWSZ czeka na decyzję ministerstwa

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia inżynierskie na kierunku chemia stosowana powinni posiadać przede wszystkim dobrze rozwinięte umiejętności logicznego i analitycznego myślenia. Niezbędne dokumenty na tarnowską uczelnię powinni składać do 16 lipca.

- Kierunek będzie prowadzony na profilu praktycznym - absolwent będzie zatem posiadał kompetencje inżynierskie, a dodatkowo, duży wymiar zajęć praktycznych i praktyk zawodowych przyczyni się do jeszcze lepszego przygotowania do pracy zawodowej - mówi dr Krzysztof Kleszcz, Dziekan Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego.

Tarnowska PWSZ liczy, że chemia stosowana nie będzie jedynym nowym kierunkiem, który uda się uruchomić od nowego roku akademickiego. Uczelnia czeka obecnie na zgodę Ministerstwa Edukacji i Nauki na otwarcie rekrutacji na kierunki położnictwo oraz kosmetologia.

Źródło: gazetakrakowska.pl

fot. archiwum PWSZ