MENU
Jesteś tutaj: Aktualności / Nagrody dla firm za innowacje

Nagrody dla firm za innowacje

Mobilny robot, hybrydowa gra czy inteligentne urządzenie zabijające szkodliwe mikroorganizmy. W Wielkopolsce nie brakuje firm, które wprowadzają na rynek innowacyjne produkty. Pomysłowych i odważnych przedsiębiorców nagradza Marszałek Województwa Wielkopolskiego w konkursie „i-Wielkopolska. Innowacyjni dla Wielkopolski”.

Samorząd Województwa Wielkopolskiego jest organizatorem Konkursu od roku 2007. Celem Konkursu jest promocja regionalnych przedsiębiorstw stosujących innowacyjne rozwiązania w ramach sześciu inteligentnych specjalizacji dla Wielkopolski oraz działań opartych na zastosowaniu wodoru. Nagroda stanowi wyróżnienie dla przedsiębiorstw, które stworzyły nowatorskie produkty, usługi lub inne rozwiązania i wdrożyły je w praktyce. Konkurs skierowany jest do przedsiębiorców mających siedzibę w Województwie Wielkopolskim. 

Nagradzamy firmy, przedsiębiorstwa i ośrodki naukowe, których sukces to przede wszystkim efekt zastosowania najnowocześniejszych technologii, pracy doskonałych fachowców i specjalistów  –  liderów wielkopolskiej innowacyjności – mówi Marszałek Marek Woźniak.

Na najbliższej sesji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego - 27 września - uhonorowani zostaną Laureaci dwóch ostatnich edycji Konkursu, których produkty zostały wyróżnione w następujących kategoriach:

Laureaci XII edycji Konkursu (2019)

Kategoria „Inteligentne Specjalizacje dla Wielkopolski” – „Wnętrza przyszłości”:

•          Agencja Reklamowa Grafiti Sp. z o.o. za produkt „Medical Design – projekty na rzecz zmiany wizerunku służby zdrowia”;

Kategoria „Inteligentne Specjalizacje dla Wielkopolski” – „Rozwój oparty na ICT”:

•          Fibar Group S.A. za produkt „System do zarządzania inteligentnym domem”;

Kategoria „Inteligentne Specjalizacje dla Wielkopolski” – „Przemysł jutra”:

•          Małkowski-Martech S.A. za produkt „Przeciwpożarową bramę kurtynową elastyczną Marc-Ok”.

Kategoria „H₂ Wielkopolska”:

•          Solaris Bus & Coach S.A.  za produkt „Solaris Urbino 12 Hydrogen – zeroemisyjny autobus miejski z napędem elektrycznym zasilanym z wodorowego ogniwa paliwowego”.

Laureaci XIII edycji Konkursu (2020)

Kategoria  „Inteligentne Specjalizacje dla Wielkopolski” – „Nowoczesne technologie medyczne”

•          ALVO Sp. z o. o Sp.k. za produkt: Alvo Ultra V – bot

ALVO® Ultra V-bot to urządzenie do biodekontaminacji przy użyciu światła UV-C. Skutecznie unieszkodliwia lub zabija mikroorganizmy poprzez zniszczenie kwasu nukleinowego i przerwanie łańcucha DNA.  Robot zbudowany jest z platformy jezdnej, kolumny napromieniowującej UV-C (360°) oraz tabletu, który komunikuje się z urządzeniem za pomocą Wi-Fi.  ALVO® Ultra V-bot sprawdzi się w przypadku dekontaminacji interwencyjnej, powodowanej wykryciem ogniska zakażeń. Doprowadzony do drzwi placówki (szkoła, centrum handlowe, przychodnia, szpital) może zostać przemieszczony w głąb budynku
z poziomu tabletu w oparciu o informację z przedniej kamery, autonomicznie pokonując 2-centymetrowe progi.

Kategoria „Inteligentne Specjalizacje dla Wielkopolski” – „Rozwój oparty na ICT”

•          BeCREO Technologies Sp. z o.o. za produkt: Scottie Go!

BeCREO Technologies to Polski startup z branży IT tworzący innowacyjne narzędzia edukacyjne do wykorzystania w szkole, w przedszkolu oraz w domu.  Wiodącym produktem firmy jest interaktywny kurs do nauki programowania w formule gry hybrydowej z serii Scottie Go!, dostępny w 23 wersjach językowych w ponad 80 krajach na świecie.  Firma oferuje osadzony w chmurze system do nauki programowania przeznaczony dla szkół i umożliwiający nauczanie na odległość. Scottie Go! ​Dojo.

Kategoria “Inteligentne Specjalizacje dla Wielkopolski” – „Wyspecjalizowane procesy logistyczne”

•          PPH WObit E. K. J. Ober s.c. za produkt:  Robot mobilny MOBOT ® AGV FlatRunner MW Light

Robot mobilny MOBOT®AGV FlatRunner MW Light służy do automatyzacji transportu wewnętrznego. Jego zadaniem jest autonomiczny transport ładunków o masie do 1 tony. MOBOT® samodzielnie przemieszcza się w dowolnym kierunku dzięki specjalnym kołom Mecanum i nawigacji laserowej LMS. System ten zapewnia autonomiczne i bezpieczne działanie, identyfikację przeszkód i ich omijanie, oraz bezpieczne zatrzymanie robota. Zgodnie z koncepcją Przemysłu 4.0 MOBOT® bezpiecznie współpracuje z ludźmi, wspomagając ich pracę. Łatwo go adaptować do różnych zadań. Optymalizuje intralogistykę, pomagając bez kosztownej przebudowy fabryki zmodernizować procesy i podnieść konkurencyjność firm.

Nagrody zwycięzcom Konkursu przyznawane są w formie finansowej, o łącznej puli 120 tysięcy złotych. Każdy z Laureatów otrzymuje nagrodę pieniężną, dyplom i statuetkę. Samorząd Województwa Wielkopolskiego Laureatom Konkursu zapewnia również promocję firmy w ramach międzynarodowych wystaw Marki Wielkopolski oraz podczas organizowanych wydarzeń o charakterze gospodarczym przez kolejny pełny rok od otrzymania nagrody.

Do 4 października br., na zewnętrznych filarach siedziby Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu przy al. Niepodległości 34  prezentowana będzie ekspozycja ukazująca nagrodzone produkty Laureatów edycji 2019 i 2020.

Źródło: faktykaliskie.pl