MENU
Jesteś tutaj: Aktualności / Innowacje kluczem do Funduszy Europejskich

Innowacje kluczem do Funduszy Europejskich

Przyszły rok będzie niepowtarzalną szansą na rozwój działalności firm z obszaru medycyny i zdrowia. Po raz pierwszy polscy przedsiębiorcy będą mieli możliwość pozyskania środków unijnych w tak szerokim zakresie. Gra warta jest świeczki, ponieważ dotyczy oferty z Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) 2021-2027 o budżecie 7,9 miliarda euro oraz Horyzont Europa - 95 miliardów euro.

Jeśli chcesz skutecznie pozyskać dotację na rozwój swojej firmy, weź udział w Innovation Coach! To jedyna tak kompleksowa, a zarazem bezpłatna usługa na rynku, stworzona jako wsparcie dla polskich przedsiębiorców pragnących wdrożyć innowacje w swojej działalności. W ofercie znajduje się seria dedykowanych warsztatów, dni informacyjnych i konferencji, co zapewnia uczestnikom podniesienie kompetencji i dostęp do praktycznej wiedzy. Natomiast sercem projektu jest indywidualna usługa szyta na miarę każdego uczestnika, czyli coaching innowacji.

Dzięki współpracy z wykwalifikowanym ekspertem w danej branży przedsiębiorca poznaje aktualne trendy na rynku, możliwe bariery i ryzyka oraz potencjał swojej firmy. Przede wszystkim, wspólnie z coachem, kreuje pomysł na innowację i ustala praktyczny plan jej skutecznego wdrożenia.

W naszej bazie jest ponad 180 ekspertów reprezentujących niemal wszystkie branże, w tym z obszaru zdrowia. Do tej pory z naszej bezpłatnej usługi skorzystało już ponad 600 firm, a w przyszłym roku kolejnych 300 przedsiębiorstw zostanie objętych coachingiem innowacji. W projekcie znalazły się liczne rozwiązania z zakresu biomarkerów, elektronicznych akt pacjentów, e-zdrowia, farmacji (produkcji leków), fizjoterapii, genetyki człowieka, kosmetyki i kosmetologii, narzędzi diagnostycznych, robotyki w służbie zdrowia, urządzeń medycznych, wellness i weterynarii.

„Udział w Innovation Coach pozwolił mi utwierdzić się, że moje działania zdążają w dobrym kierunku – innowacyjne kosmetyki naturalne oparte na surowcach roślinnych o potwierdzonym działaniu leczniczym przy pielęgnacji skóry z różnego typu zmianami to przyszły kierunek mojej produkcji. Doświadczony coach pokazał mi jak wygląda procedura opatentowania autorskich receptur, jak poruszać się wśród już istniejących patentów oraz z jakich funduszy można skorzystać, by pozyskać środki na te działania. Poznałam także możliwości pozyskania środków krajowych na innowacje w obszarach Krajowych Inteligentnych Specjalizacji, co było dla mnie szczególnie cenne. Polecam program Innovation Coach wszystkim przedsiębiorcom, naprawdę warto! Udzielane rady są bezcenne.” - Mydlarnia Inspiracja, producent naturalnych kosmetyków

Dołącz do nas już dziś na https://www.innovationcoach.pl/zglos-firme

Projekt realizowany jest przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej we współpracy z Centrum Projektów Badawczych UE przy IPPT PAN. Projekt finansowany jest z Funduszy Europejskich z Programu Inteligentny Rozwój.

Źródło: rynekzdrowia.pl

Artykuł zrealizowany dzięki informacji Centrum Projektów Badawczych Unii Europejskiej przy IPPT PAN