MENU

Aktualności

Fundusze unijne to szansa dla każdego przedsiębiorcy, który chce wdrażać innowacyjne produkty lub usługi. Żeby jednak skorzystać z tej pomocy, trzeba spełnić określone warunki. Z naszym poradnikiem poznasz priorytety Programu Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG), zasady projektów modułowych oraz liczne ułatwienia, dzięki którym proces starania się o dotacje z FENG stał się prosty i przejrzysty.

Centra Transferu Technologii UG, PG i GUMed zapraszają na WEBINAR „Dobre praktyki w procesie komercjalizacji”

Program webinarium

11:00-11:30 - Część 1 Komercjalizacja innowacyjnego projektu

11:30-12:00 - Część 2 Komercjalizacja poprzez uruchomienie i rozwój startupu

Wprowadzenie: Katarzyna Gronowska − Dyrektor Centrum Transferu Technologii UG

Prelegenci: Zuzanna Kot, Michał Jankowski, Karol Bober

W Ostródzie została powołana nowa Regionalna Rada Przemysłu Przyszłości. Tworzą ją przedsiębiorcy, naukowcy, przedstawiciele przedstawiciele samorządów i centrów badawczych z całego województwa.

Ich współpraca ma służyć transformacji cyfrowej firm i wychwytywaniu potrzeb przedsiębiorców na Warmii i Mazurach.

– To szansa na rozwój inteligentnych specjalizacji – uważa Krzysztof Kamiński z firmy Alnea.

W ramach projektu Smart Progress, wybrano podmioty, które przez najbliższe dwa lata będą pełnić funkcję tzw. Liderów Inteligentnych Specjalizacji Pomorza (Liderzy ISP).

Smart City Forum jest największym w Polsce kongresem poświęconym funkcjonowaniu i rozwojowi inteligentnych miast. Nadchodząca edycja skupiona będzie na inteligentnych rozwiązaniach i poszukiwaniu odpowiedzi na zmiany dyktowane transformacją, która dokonuje się globalnie pod wpływem widma nadchodzącego kryzysu ekonomicznego i energetycznego.

Eksperci z branż takich jak: transport, budownictwo, energetyka czy data science wraz z decydentami administracji rządowej i samorządowej ze szczebla krajowego spotkają się we wspólnej debacie o przyszłości inteligentnych miast. Smart City Forum jest zdecydowanie najważniejszą w Polsce inicjatywą poświęconą inteligentnym miastom w takiej skali oraz z takim zapleczem merytorycznym.

To był jeden z wielu — jak się wtedy wydawało — pomysłów, by zrobić coś dla dobra mieszkańców Warmii i Mazur, coś konkretnego z myślą o zdrowiu. A przy okazji zadbać o gospodarkę naszego regionu. Zaczęło się na IV Kongresie Przyszłości i… poszło. Dziś „Zdrowe życie” to osobny panel kolejnego Kongresu, temat wart osobnych konferencji i debat, ale też pomysł na nową inteligentną specjalizację naszego województwa!

W Ostródzie została powołana nowa Regionalna Rada Przemysłu Przyszłości. Tworzą ją przedsiębiorcy, naukowcy, przedstawiciele przedstawiciele samorządów i centrów badawczych z całego województwa.

Samorząd Województwa Podkarpackiego realizuje projekt własny pn. „Inteligentne specjalizacje – narzędzie wzrostu innowacyjności i konkurencyjności województwa podkarpackiego”.

Hydrostrateg to program, którego celem jest wdrożenie nowych rozwiązań w zakresie poprawy efektywności użytkowania i zarządzania zasobami wody w Polsce. Na czele komitetu programu strategicznego jest dr hab. Inż. Piotr Sulikowski, prof. ZUT. Co wiemy o inicjatywie?

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach programu Polska Wschodnia przyznała dofinansowania firmom, które przedstawiły najlepsze propozycje produktów sieciowych – czyli takich, które są tworzone w ramach współpracy przez więcej niż jeden podmiot. W konkursie, którego łączny budżet opiewał na prawie 600 mln zł, wsparcie dostało w sumie 40 podmiotów. Realizowane przez nie projekty mają się przyczynić do rozwoju i zwiększenia atrakcyjności turystycznej województw położonych w Polsce Wschodniej.

Następna strona