Aktualności
Stan prac nad Umową Partnerstwa i programami unijnymi, a także wyniki negocjacji kontraktów programowych województw – to tematy spotkania poświęconego polityce spójności. Odbyło się ono w ramach trzeciego posiedzenia Konwentu Marszałków Województw RP – 24 czerwca w Augustowie.
Polska plasuje się na 4 miejscu w Unii Europejskiej pod względem zgłoszonych wzorów przemysłowych, zaraz za Niemcami, Włochami i Francją - poinformowało w środę Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. Trwają prace nad ustawą lepiej dostosowującą ochronę wzorów do nowych technologii - dodano.
Rząd zatwierdził podział Funduszy Europejskich przeznaczonych na międzynarodowe programy Interreg 2021-2027 w ramach "Europejskiej Współpracy Terytorialnej". Łączna pula dla Polski na programy Interreg 2021-2027 (transgraniczne i transnarodowe) wynosi 567,5 mln euro.
Po co nam zagraniczne startupy? Rozmowa z dyrektorem Departamentu Rozwoju Startupów PARP, Marcinem Seniukiem.
Jakie zagraniczne startupy PARP stara się przyciągać do naszego kraju? Czy takie działania nie stanowią zagrożenia dla rodzimych innowacyjnych przedsiębiorstw? Na pytania o program Poland Prize odpowiada dla MS Marcin Seniuk, dyrektor Departamentu ds. Rozwoju Startupów PARP.
Sejmik Województwa Lubelskiego uchwałą nr XXIV/407/2021 z dnia 29 marca br. przyjął Regionalną Strategię Innowacji Województwa Lubelskiego do 2030 roku.
Uwaga właściciele małych i średnich przedsiębiorstw! Jeszcze do 18 czerwca 2021 r. możecie zgłosić swoją firmę do projektu Małopolska Innovation Rocket. Do udziału w konkursie zapraszamy małe i średnie firmy z Małopolski, które planują ekspansję zagraniczną, a które działają w obszarze innowacji i wpisują się w inteligentne specjalizacje regionu!
Na łamach magazynu „VIP Biznes&Styl” trwa promocja inteligentnych specjalizacji województwa podkarpackiego. Już wkrótce osobny cykl poświęcony zostanie motoryzacji i firmom, które są gospodarczymi ambasadorami regionu. Przedsiębiorstwa, które chciałyby zaprezentować swoją markę, Województwo Podkarpackie zaprasza do udziału w projekcie.
Na liście krajowych inteligentnych specjalizacji (KIS) na 2021 r. znajduje się trzynaście dziedzin uznanych za priorytetowe dla rozwoju konkurencyjności polskiej gospodarki opartego na innowacjach. Obszary zostały zidentyfikowane przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii przy ścisłej współpracy z PARP, przedstawicielami firm, naukowcami oraz ekspertami branżowymi.
Słowo start-up odmieniane jest obecnie przez wszystkie przypadki. Innowacyjne, perspektywiczne przedsięwzięcia o dużym poziomie ryzyka, ale ponadprzeciętnej stopie zwrotu rozbudzają wyobraźnię młodych osób myślących o własnej przygodzie z biznesem. Rosnące zainteresowanie technologicznymi biznesami, które z racji swojej specyfiki mogą szybko wchodzić na zagraniczne rynki i skalować swoją działalność powoduje, że przybywa inicjatyw i programów skierowanych właśnie do start-upów. Przedstawiamy kilka inicjatyw, z których skorzystać mogą twórcy start-upów planujący rozkręcić własną działalność gospodarczą.