MENU

Aktualności

W czwartek, 15 września podczas Lubuskiego Forum Innowacji zaprezentowano koncepcję i plan pracy Parku Technologii Kosmicznych. To jedna ze sztandarowych inwestycji województwa lubuskiego.

Na powstającym w Gdańsku Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego w Gdyni zawisła tradycyjna wiecha symbolizująca wybudowanie najwyższego punktu obiektu.

Zakończyliśmy roboty konstrukcyjne żelbetowe i murowe oraz montaż konstrukcji stalowej w hali magazynowej – mówi Jakub Nagraba, Dyrektor Dywizji Budownictwa Ogólnego BUDIMEX S.A. - Instalowana jest już stolarka okienna i witryny aluminiowe. Trwają prace montażowe instalacji sanitarnych: grzewczo-chłodniczej, kanalizacji sanitarnej, instalacji hydrantowej oraz wentylacji. Od przyszłego tygodnia planowane jest rozpoczęcie montażu instalacji elektrycznej podtynkowej i koryt elektrycznych – dodaje Jakub Nagraba.

Inteligentne Specjalizacje (IS). Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach - w branżach o największym potencjale rozwoju.

Dolny Śląsk jest rozpoznawalny na świecie m.in. także dzięki twórcom gier komputerowych. Swoimi produkcjami przedstawiciele tej branży będą chcieli zainteresować odbiorców z całego świata na rozpoczynających się właśnie w Tokio targach Tokyo Game Show 2022. Pokazanie się na tej jednej z największych imprez tego typu na świecie możliwe jest dzięki projektowi Going Global dolnośląskiego urzędu marszałkowskiego. Podczas wizyty w Japonii przedstawiciele zarządu województwa dolnośląskiego rozmawiają też m.in. o rozwiązaniach dla kolei.

Podczas Forum poznamy koncepcję i plan pracy Parku Technologii Kosmicznych.

Zapraszamy, przedsiębiorstwa, centra naukowo-badawcze, instytucje otoczenia biznesu, przedsiębiorstwa nowoczesnych technologii do udziału w posiedzeniu Lubuskie Forum Innowacji – Innowacyjna Gospodarka, które odbędzie się w czwartek, 15 września o godz. 10.00 w Sali Kolumnowej UMWL przy ul. Podgórnej. 

- Śląskie otrzyma w sumie 5 mld euro. To środki, jakich jeszcze w budżecie województwa nigdy nie było. Pieniądze zostaną rozdysponowane w trzech obszarach: gospodarki, środowiska i społeczeństwa. To szansa nie tylko dla gospodarki jako takiej. Wykonamy po prostu wielki skok cywilizacyjny – przekonuje marszałek województwa Jakub Chełstowski.

Województwo śląskie w procesie transformacji ma odejść od paliw kopalnych. Kierunkiem jest gospodarka emisyjna. Jak w praktyce ma przebiegać jego realizacja?

AUSTIN, Texas--()--American Metals Recovery and Recycling, Inc. („AMRR”) (OTC Pink: AMRR), spółka holdingowa AMR Resources, LLC d/b/a Multiband Global (MBG), czołowa spółka IT i cyklu życia infrastruktury sieciowej, ogłosiła, że starszy wiceprezes w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki Senton Kaçaniku będzie uczestnikiem panelu dyskusyjnego i prelegentem podczas XXXI Forum Ekonomicznego w Polsce odbywającego się 7 września br.

Kaçaniku będzie mówił o infrastrukturze 5G i szerokopasmowej w kontekście Strategii Inteligentnych Specjalizacji w Europie. Biljana Scepanovic, minister nauki i rozwoju technologicznego Czarnogóry weźmie udział w panelu razem z Kaçaniku. Moderatorem dyskusji będzie Sinisa Marcic, starszy ekspert ds. inwestycji w kapitał ludzki Rady Współpracy Regionalnej, Bośnia i Hercegowina.

Forum Ekonomiczne jest największą konferencją w Europie Środkowo-Wschodniej, w ramach której ponad 4000 liderów biznesu i władz publicznych z całego świata spotyka się, aby omawiać bieżące kwestie. Konferencja odbywa się w dniach 6-9 września w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu, Polska. Tegorocznym tematem przewodnim jest „Europa w obliczu nowych wyzwań”.

„Europa w obliczu nowych wyzwań " – pod takim hasłem trwa tegoroczne Forum Ekonomiczne w Karpaczu. Drugiego dnia Forum w dyskusjach panelowych „Inwestycje w regionach. Jak dzięki funduszom zmieniają się europejskie miasta i regiony?” oraz „Odbudowa ukraińskich miast i regionów” uczestniczył minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda. 

Zdrowe życie, czyli czwarta inteligentna specjalizacja województwa warmińsko-mazurskiego była tematem Porannych Pytań Radia Olsztyn. W studiu spotkali się radni sejmiku, z którymi rozmawiał Marek Lewiński.

Pod względem produkcji mebli Polska od lat znajduje się w światowej czołówce, a Warmia i Mazury – dzięki zasobom naturalnym, wykwalifikowanym kadrom oraz nowoczesnym zakładom – mają istotny wkład w ten trend. Drewno i meblarstwo, jedna z trzech inteligentnych specjalizacji w regionie, daje zatrudnienie tysiącom osób, dostarcza produkty o miliardowej wartości i stwarza atrakcyjne perspektywy dla przedsiębiorców.

Następna strona